MiDGE Przemysłowy router GSM/GPRS/EDGE/UMTS/LTE dla systemów SCADA

M!DGE2 | Przemysłowy Router 4G LTE

MiDGE2 to zaawansowany technologicznie router WWAN/WAN klasy przemysłowej, przeznaczony do pracy ciągłej 24/7 w systemach SCADA.

Na pokładzie nowego urządzenia od strony sprzętowej mamy do dyspozycji: 4x ETH, 1x I/O, 1x PWR, 1x USB, 2x microSIM, 1x mPCIx (slot karty rozszerzeń). Od strony programowej, możliwość uruchamiania własnych skryptów SDK lub programów w kontenerze LXC. Zakres temperatury pracy urządzenia został rozszerzony od -40 do +70°C.

Funkcjonalność oprogramowania oraz segment runku, na jaki jest adresowany MiDGE2, są takie same jak w przypadku poprzedniej wersji. Oznacza to, że mogą Państwo własne skrypty SDK przenieść na nową platformę sprzętową.

Co nowego w wersji 2?

MIDGE2 | Zarządzalny switch Ethernet

Oprócz oczywistych różnić wynikających z wyglądu i specyfikacji technicznej, w nowej wersji mamy kilka usprawnień, których wcześniej nie było. 4-portowy switch jest zarządzalny. W zależności od potrzeb, może pracować jako typowy przełącznik lub można każdy port ETH przypisać do innej podsieci i je od siebie odseparować. Oprócz tego w każdej z tych sieci, można utworzyć dodatkowe VLANy. Maksymalnie dwa porty ETH można ustawić w tryb pracy WAN. Jeżeli dodamy do tego dwie karty SIM, opcjonalny drugi modem GSM oraz dwa połączenia WAN, to nowy MiDGE może zabezpieczać komunikację z obiektem, korzystając z 4 niezależnych połączeń (2xWAN i 2xWWAN). Ale to nie wszystko, bo jeszcze jest port USB, do którego też możemy podłączyć adapter sieciowy.

Szczególnie przydatna funkcjonalność dla administratorów, to możliwość stałego wyłączenia nieużywanych portów ETH.

Niestety, kosztem rozwiązań sieciowych liczba wejść/wyjść binarnych została zredukowana do jednego. Aby uzyskać funkcjonalność poprzednika należy zamówić wersję z dodatkową kartą rozszerzeń I/O.

Kolejne ułatwienie to dioda sygnalizacyjna SYS, która obok diody STAT, pozwala łatwo określić stan pracy urządzenia. Kontrolka SYS informuje o tym, że system operacyjny jest uruchomiony i działa prawidłowo. Można więc jednym rzutem oka zweryfikować poprawność działania samego urządzenia jak i wszystkich najważniejszych usług.

Na zdjęciach prezentowana jest wersja eksperymentalna urządzenia, niedostępna w sprzedaży.

Dostępne wersje

MiDGE2 3G - 3G/2G router, 4xEth, 1xRS232, 1xDI, 1xDO

MIDGE2 4G - 4G/3G/2G router, 4xEth, 1xRS232, 1xDI, 1xDO

Rozszerzenia sprzętowe:

M!DGE2-HW-COM/IO - HW module, RS232/485 + 1×DI + 1×DO

M!DGE2-HW-DUAL - HW module, dodatkowy moduł GSM

M!DGE2-HW-GPS -  HW module, moduł GPS/GNSS

Rozszerzenia funkcjonalne:

M!DGE-SW-Server Ext.  - M!DGE SW key OpenVPN Server extension 11-25 clients

M!DGE-SW-Mobile IP - M!DGE SW key Mobile IP

Specyfikacja techiczna (porównanie)