Nasze publikacje

W tej sekcji zamieszczamy publikacje, które mogą być pomocne w pracy jak i przy podejmowaniu decyzji.

Kodowanie anten dookólnych zgodnie z CEPT

Konstrukcja anten dookólnych opiera się głównie o dipol pół-falowy, czyli podwójny dipol kablowy. Ze względu na zalety dipola półfalowego, anteny o takiej konstrukcji cechują się kompaktowymi rozmiarami, zazwyczaj nie wymagają przeciwwagi oraz oferują bardzo dobre parametry użytkowe, a przede wszystkim są tanie. Charakterystyka pozioma (wektor H) takiej anteny jest dookólna, jednak po stronie pionowej (wektor E) otrzymujemy wykres odpowiadający dwóm dipolom odsuniętych od siebie o 180˚ czyli ósemkę...

Więcej...

Co to jest CEPT?

W zapytaniach ofertowych bądź projektach wykonawczych sieci radiowych pojawiają się ostatnimi czasy anteny opisane wg. kodyfikacji CEPT. Nie wiem skąd takie pomysły projektantów ale określanie w ten sposób elementów sieci radiowej, jest zwyczajnym wprowadzaniem w błąd. Wynika to z braku podstawowej wiedzy o kodyfikacji CEPT. Celen niniejszej publikacji jest wyjaśnienie różnicy pomiędzy charakterystyką CEPT, a charakterystyką promieniowania anteny.

Więcej...

RADIO - Powietrze dla systemów SCADA

Komputerowe systemy nadzoru i sterowania - Automatyka 6/2016

Tematem numeru AUTOMATYKA 6/2016 są "KOMPUTEROWE SYSTEMY NADZORU I STEROWANIA W PRZEMYŚLE". Z naszej strony rzucamy trochę światła na transmisję danych. Mamy nadzieję, że publikacja będzie dla Państwa przydatna.

Zapraszamy do lektury.

MiDGE - Router UMTS/LTE

PAR - wydanie 7-8.2014

Pakietowa transmisja danych ma coraz szersze zastosowanie w systemach przemysłowych. Idzie w parze z rosnącą popularnością i dostępnością systemów SCADA, które wprowadzają nową jakość w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Nowoczesne, zaawansowane routery UMTS/LTE pozwalają w pełni wykorzystać potencjał tej technologii.

Znalezione w sieci....

LTE - przegląd technologii interfejsu radiowego

Publikacja na stronie ElektronikaB2B. Bardzo dobre omówienie technlogii LTE, które wyjaśnia poniekąd dlaczego profesjonlane rozwiązania LTE są kosztowne. Autorka publikacji wyjaśnia, że nowe, tak naprawdę jest stare i zaledwie przejściowe ;-) Zapraszam do lektury!