CompleTech ComAnt (Morskie Oko - photo by Parol Agnieszka)

ComAnt | Anteny dla Profesjonalistów

CompleTech jest fińską firmą specjalizującą się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej jakości anten łączności profesjonalnej od 1990 roku. CompleTech stosuje innowacyjne podejście do technologii antenowej, co odbija się w filozofii modułowej i elastycznej konstrukcji. Prowadzi to do unikalnej konstrukcji anteny i zastosowań ComAnt®. Wszystkie użyte materiały do produkcji ComAnt® są tak dobierane aby zminimalizować wpływ wyrobów na środowisko. Anteny ComAnt® są zgodne z dyrektywami WEEE i RoHS. System jakości został opracowany zgodnie z normą ISO 9001. Wszystkie produkty ComAnt® są testowane przed wysłaniem do odbiorcy.

ComAnt® to kompletna oferta ponad 250 produktów do budowy systemów transmisyjnych oraz pełne wsparcie techniczne. Oferta CompleTech pokrywa pasmo VHF, UHF i SHF z przedziału od 70MHz do 6GHz.

Konstrukcja

Anteny odporne na mróz - CompleTech

Elementy konstrukcyjne anten CompleTech wykonane są z mocnego tworzywa ABS oraz włókna szklanego (fiberglass). Jedynym metalowym elementem jest promiennik (radiator, wibrator), który wykonany jest z miedzi. Części pasywne anteny natomiast pokryte są aluminium. Zasilanie doprowadzone jest wprost do elementów aktywnych, które są zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych jak: woda, kurz i pył przez zamknięcie ich w konstrukcji z włókna szklanego/ABS, co jednocześnie chroni przez promieniowaniem UV. Wnętrzne anteny jest wypełnione pianką poliuretanową o zamkniętych komórkach. Pianka PU jest dielektrykiem, dzięki czemu wrażliwe elementy anteny są dodatkowo chronione przed działaniem czynników zewnętrznych oraz przepięciami, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo urządzeń przyłączonych do anteny. Niewielkie rozmiary sprawiają, że cała konstrukcja jest lekka i stawia mały opór dla wiatru. Inżynierowie dbają również o parametry techniczne, dążąc do możliwej doskonałości. Anteny ComAnt mają zintegrowany dławik RF, który zapobiega niepożądanemu promieniowaniu wstecznemu w konstrukcjach opartych na dipolu pół-falowym. Anteny ComAnt są przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach klimatycznych o czym świadczy kraj pochodzenia – Finlandia.

ComAnt®

 • IP67 – konstrukcja odporna na kurz, pył i wodę
 • Wszystkie elementy elektromechaniczne są połączone wewnątrz zamkniętych komórek pianki poliuretanowej i zabezpieczone włóknem szklanym lub ABS przed promieniowaniem UV
 • Promiennik oraz pozostałe elementy aktywne wykonane z miedzi
 • Zabezpieczenie przed wewnętrznymi przepięciami  na skutek działania śniegu, wody i lodu
 • Zwarte DC dla zabezpieczenia urządzeń podłączonych do anteny,
 • Szerokie pasmo i doskonałe parametry VSWR
 • Małe rozmiary i niewielki opór dla wiatru
 • Zintegrowany dławik RF zapobiega niepożądanemu promieniowaniu wstecznemu
 • Wytrzymałość na działanie wiatru do 150km/h

Elastyczność

Anteny systemu ComAnt® zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić użytkownikom maksimum korzyści i pełną elastyczność w budowie systemów radiowych. Anteny można łączyć ze sobą, za pomocą oryginalnych akcesoriów, tworząc rozwiązania dopasowane indywidualnych zastosowań.

Poniżej przykład zastosowania dipola CAD do budowy trzech różnych anten w układzie kolinearnym, dwukierunkowym poprzecznym i dookólnym.

Przykład rozbudowy systemu ComAnt

CS

CS to praktyczny rozdzielacz zasilania o podziale mocy 1 do 2, który pozwala na łączenie wielu anten lub wiązki przewodów.

CS nie wymaga żadnych kabli rozruchowych i złącz. CS minimalizuje ilość węzłów i straty.

CS może być używany kaskadowo do uzyskania współczynnika podziału 1 do 4.

CS umożliwia tworzenie modułowych i elastycznych układów antenowych. Niektóre z nich są zaprezentowane w formie gotowych aplikacji  (np. antena CAC4) ale tylko wyobraźnia ogranicza ilość możliwych kombinacji anten, odstępu, orientacji i fazowania. Z przyjemnością pomożemy w modelowaniu i projektowaniu układów antenowych dla indywidualnych potrzeb.

Produkty CompleTech dedykowana są dla:

 • przemysłu,
 • sektora publicznego,
 • użytkowników profesjonalnych,
 • integratorów systemów radiotechnicznych,
 • wojska, policji i służb mundurowych,
 • firm zajmujących sie dystrybucją wody, paliw i energii.

Zastosowania: Telemetria, SCADA, TETRA, PMR, WLAN, GSM, żegluga morska.